Trwa ładowanie...
ddm2seb

Nowy sondaż. Poparcie dla PiS topnieje

Najnowszy sondaż CBOS pokazuje, że ostatnie wydarzenia w kraju mają wpływ na nastawienie Polaków do rządzących. Poparcie dla PiS spada. Prawo i Sprawiedliwość traci najbardziej w oczach ludzi między 18. a 34. rokiem życia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowy sondaż. Jarosław Kaczyński ma powody do niepokoju
Nowy sondaż. Jarosław Kaczyński ma powody do niepokoju (PAP, Fot: PAP/Radek Pietruszka, Radek Pietruszka)
ddm2seb

Gdyby nie było pandemii i wybory parlamentarne odbywały się właśnie teraz, wzięłoby w nich udział 72 proc. dorosłych Polaków - wynika z najnowszego sondażu CBOS.

Niezmiennie najwięcej osób chce głosować na PiS. Partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na poparcie 31 proc. osób. To jednak oznacza spadek o 9 pkt. proc. w porównaniu do poprzedniego badania przeprowadzonego na przełomie września i października.

Autorzy sondażu twierdzą, że wpływ na tę zmianę miały przede wszystkim "wydarzenia z trzeciej dekady października" - podał PAP. Największy spadek poparcia Zjednoczona Prawica odnotowała wśród osób od 18. do 25. i od 25. do 34. roku życia (odpowiednio: 16 i 15 pkt. proc.).

ddm2seb

Zobacz też: Protesty w Polsce. Morawiecki z dodatkową ochroną? Dworczyk odpowiada

Koalicja Obywatelska może liczyć na poparcie 18 proc. badanych. Na trzecim miejscu uplasowało się ugrupowanie Szymona Hołowni Polska 2050 z poparciem 10 proc. Podobnie jak KO, odnotowało ono wzrost o 2 punkty procentowe.

Do Sejmu weszłaby również Konfederacja (8 proc.) i Lewica (7 proc.). Koalicja Polska może liczyć na poparcie 4 proc.

ddm2seb

W trakcie prowadzenia badania Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok w sprawie niekonstytucyjności eugenicznych przesłanek przerywania ciąży. do ogłoszenia decyzji TK włącznie przeprowadzono 157 wywiadów, czyli 15 proc. ogółu zrealizowanych ankiet.

Badanie przeprowadzono w dniach 19-29 października na reprezentatywnej grupie liczącej 1040 osób badanych osobiście, telefonicznie i przez internet - metodami CAPI, CATI i CAWI.

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ddm2seb

Podziel się opinią

Share
ddm2seb
ddm2seb
Więcej tematów