Trwa ładowanie...

Nowy sondaż. Morawiecki nie jest lepszy od Szydło, a ona od niego

Kto jest lepszym premierem? Polacy odpowiedzieli na to pytanie, ale wnioski nie są jednoznaczne. Ani Mateusz Morawiecki, ani jego poprzedniczka Beata Szydło nie będą chwalić się nowym sondażem. Dla obywateli nie ma większej różnicy, kto z nich stoi na czele rządu.

Share
Nowy sondaż. Morawiecki nie jest lepszy od Szydło, a ona od niego
Źródło: East News, Fot: Andrzej Hulimka
d1ybbls

Według 29 proc. Polaków Morawiecki lepiej sprawdza się w robi premiera niż Szydło - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown SA na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24. Poprzednia premier wypadła gorzej. Wskazało na nią 12 proc. respondentów. Największa część badanych - 41 proc. - wybrała odpowiedź "oceniam ich tak samo".

Kolejne 18 proc. ankietowanych nie zajęło stanowiska w sprawie.

d1ybbls

Sondaż został zrealizowany w dniach 26-27 marca 2018 roku, na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie użytkowników telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród osób w wieku powyżej 18 lat. Próba badania wyniosła 1001 osób.

Przypomnijmy, że zmiana na stanowisku premiera nastąpiła w grudniu 2017 roku.

To czwarty opublikowany dzień po dniu sondaż Kantar Millward Brown SA dla "Faktów" TVN i TVN24. Pierwszy dotyczył nagród przyznanych ministrom, drugi - poparcia dla partii politycznych, trzeci - stosunku do ustawy aborcyjnej.

Źródło: TVN 24

d1ybbls

Podziel się opinią

Share
d1ybbls
d1ybbls
Więcej tematów