Trwa ładowanie...
d2y66if

Nowoczesna na Marszu Wolności

Ryszard Petru wraz z Joanną Schmidt oraz posłankami z Nowoczesnej biorą udział w Marszu Wolności organizowanym przez PO w Warszawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowoczesna na Marszu Wolności
(Facebook.com)
d2y66if

W sieci pojawiło się odważne zdjęcie Ryszard Petru, który wraz z posłankami z Nowoczesnej wspiera inicjatywę "Marszu Wolności" organizowanego przez PO. W całej systuacji nie było by nic nadwyczjanego, gdyby nie fakt, że lider Nowoczesnej po raz pierwszy od afery zwiazanej z wyjazdem na Maderę, pokazał się publicznie w obecności Joanny Schmidt.

Ryszard Petru, który niedawno zrezygnował z szefostwa w klubie partii, mimo wyraźnych spadków w sondażach, postanowił zostawić za sobą międzypartyjne niedomówienia i razem z pozostałymi liderami opozycji pokazać zaagnażowanie i solidarność w walce z aktualną władzą. Tym samym "Marsz Wolności" może być dla Ryszarda Petru nadzieją na odzyskanie utraconego w ostatnich miesiącach elektoratu.

d2y66if

Wśród uczestników manifestacji są również była premier Ewa Kopacz, prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, były prezes TK Jerzy Stępień oraz wielu samorządowców.

Wydarzenie w Warszawie zainaugurował lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.
- Jesteśmy za Polską demokratyczną, za Polską europejską, dumną, za Polską, która szuka przyjaciół i partnerów, a nie wrogów w Europie tak, jak jest dzisiaj. Jesteśmy za Polską, w której wszyscy są równi, jesteśmy za prawami kobiet, za szacunkiem dla praw mniejszości. Jesteśmy za tym, żebyśmy się dobrze czuli w naszym kraju. I nikt nam tego nie zabierze - oświadczył Schetyna.

"Marsz Wolności" przejdzie ulicą Marszałkowską, przez Rondo Dmowskiego, na Plac Konstytucji. Po drodze około 1,5-godzinnego przemarszu spodziewane są happeningi nawiązujące do "wpadek" przedstawicieli PiS. Wydarzenie zaplanowano na ok. 4 godziny. Zakończy je koncert zespołu Big Cyc.

d2y66if

Podziel się opinią

Share
d2y66if
d2y66if