Trwa ładowanie...
df0tyrx

Nowe zadania ombudsmanów

Prezydent Aleksander Kwaśniewski (z prawej) rozmawia z Antonem Canellasem, prezydentem Europejskiego Instytutu Ombudsmana (PAP/Jacek Bednarczyk)
Przed europejskimi rzecznikami praw obywatelskich stoją dziś nowe wielkie wyzwania - mówił w środę w Krakowie prezydent Aleksander Kwaśniewski, który otworzył VI Europejską Konferencję Ombudsmanów.

df0tyrx
df0tyrx

W konferencji uczestniczy 130 ombudsmanów z całej Europy. Oprócz rzeczników praw obywatelskich do Krakowa przyjechali także przedstawiciele organizacji międzynarodowych, m.in. ONZ, OBWE i Rady Europy. Polska po raz pierwszy jest gospodarzem spotkania tej rangi.

_ Pojawiły się zupełnie nowe problemy i zagrożenia, które wymagają ponownej głębszej refleksji nad prawami człowieka. Stoimy obecnie m.in. przed takimi pytaniami, jak chronić ludzkie prawa w sytuacjach ekstremalnych? Jak pogodzić potrzebę wolności z potrzebą bezpieczeństwa osobistego? Gdzie przebiega granica między prawem do suwerenności państw i narodów a koniecznością reagowania społeczności międzynarodowej na drastyczne przypadki łamania praw człowieka?_ - mówił Aleksander Kwaśniewski.

Konferencja odbywa się w Krakowie pod hasłem "Rola ombudsmana w początku XXI wieku". Obrady są poświęcone m.in. skuteczności działań Rzeczników Praw Obywatelskich, przestrzeganiu praw człowieka w sytuacjach ekstremalnych, takich jak międzynarodowe konflikty oraz prawom uchodźców. (reb)

df0tyrx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
df0tyrx
Więcej tematów