Trwa ładowanie...
d35u0db

NIK: usuwanie min ze szkodami

Do Prokuratury Rejonowej w Świnoujściu trafiło zawiadomienie NIK o popełnieniu przestępstwa przy oczyszczaniu z min basenu portowego "Mulnik" w tamtejszym porcie.

d35u0db
d35u0db

Jak powiedziała we wtorek prokurator Wioleta Rybicka ze świnoujskiej prokuratury, zawiadomienie dotyczy wykonywanych w latach 1996-99 przez Polskie Ratownictwo Okrętowe prac oczyszczania basenu z poniemieckich i poradzieckich zanieczyszczeń. Zdaniem NIK, PRO oraz jego podwykonawcy narazili miasto na szkody w wysokości co najmniej 3 mln zł, żądając zapłaty za m.in. niewykonane lub częściowo wykonane prace.

_ NIK po kontroli uznała, że pracownicy PRO w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, nie dopełniając obowiązku racjonalnego gospodarowania mieniem doprowadzili działając wspólnie z podwykonawcami do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przez Urząd Miejski w Świnoujściu_ - powiedziała Rybicka. Poinformowała, że przekaże sprawę Prokuraturze Okręgowej w Szczecinie celem ewentualnego jej przejęcia przez tamtejszy wydział śledczy.(reb)

d35u0db
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35u0db
Więcej tematów