Trwa ładowanie...
dadhw4i

Nieoficjalnie: Ryszard Terlecki ukarany przez komisję etyki za "pajaca"

Podczas gorącej debaty sejmowej nad nowymi przepisami dotyczącymi Straży Marszałkowskiej, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki miał nazwać posła PO Sławomira Nitrasa "pajacem". Sprawa trafiła do komisji etyki. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Terlecki został przez nią ukarany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki ma dwa tygodnie na odwołanie się od decyzji komisji
Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki ma dwa tygodnie na odwołanie się od decyzji komisji (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
dadhw4i

Nitras podczas przemówienia ostro krytykował nowe przepisy. - Straż Marszałkowska nie chce wynosić Polaków, nie chce bić Polaków - mówił. Gdy zszedł z mównicy, poinformował marszałka Marka Kuchcińskiego, że wicemarszałek Terlecki nazwał go "pajacem". Komentarz Nitrasa słyszymy na poniższym nagraniu. Nie słychać jednak na nim słów Terleckiego.

Z wnioskiem o ukaranie wicemarszałka Terleckiego wystąpiła do sejmowej komisji etyki Nowoczesna. Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że na środowym posiedzeniu jej członkowie podjęli decyzję o zwróceniu uwagi Terleckiemu.

dadhw4i

- To sformułowanie jest w ogóle naganne. Zupełnie nie przystoi marszałkowi zwracać się tak do parlamentarzysty, szczególnie z opozycji - bo to dodatkowo wzmacnia emocje. Od marszałka należy wymagać trochę więcej - powiedział PAP jeden z członków komisji etyki.

Wicemarszałek Sejmu ma dwa tygodnie na odwołanie sie od decyzji komisji. Jeśli tego nie uczyni, uchwała zostanie podana do publicznej wiadomości.

Komisja etyki, po rozpatrzeniu sprawy i stwierdzeniu naruszenia przez posła zasad etyki poselskiej, może w drodze uchwały: zwrócić posłowi uwagę, udzielić posłowi upomnienia lub udzielić nagany.

Źródło: interia.pl

dadhw4i

Podziel się opinią

Share
dadhw4i
dadhw4i
Więcej tematów