Trwa ładowanie...

„Napój miłosny” G. Donizettiego u stóp Zamku Królewskiego w Niepołomicach!

Opera Krakowska i Gmina Niepołomice zapraszają na „Napój miłosny” Gaetana Donizettiego, który obędzie się 17 i 18 czerwca 2018 (godz. 19.30) u stóp Zamku Królewskiego w Niepołomicach (Hipodrom). Spektakl wpisuje się w program trwającego 22. Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej, nad którym Patronat Honorowy sprawuje Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa.

„Napój miłosny” G. Donizettiego u stóp Zamku Królewskiego  w Niepołomicach!Źródło: Materiały prasowe, fot: Katarzyna Kor
d3wtyzc
d3wtyzc

Dzieło Donizettiego jest perłą włoskiej opery komicznej. Jej głównym tematem są miłosne perypetie osadzone w sielankowym pejzażu. Sercowe przygody bohaterów znajdują szczęśliwe zakończenie tyleż za sprawą wiary w magiczną moc tajemniczego eliksiru co niewzruszonego przekonania, że świat, w którym żyją, podlega odwiecznemu porządkowi, w który wpisuje się także tolerancja dla słabostek i błędów ludzkiej natury.

Podczas dwóch wieczorów usłyszymy: Iwonę Sochę (Adina), Monikę Korybalską (Gianetta), Andrzeja Lamperta (Nemorino), Michała Kutnika (Belcore) i Przemysława Firka (Dulcamara). Solistom towarzyszyć będzie Chór, Balet i Orkiestra Opery Krakowskiej pod dyrekcją Evgeny'a Volynskiy'ego.

„Przypomnijmy, że historia zakochanego Nemorina i jego wybranki Adiny rozgrywa się we włoskiej wiosce, a Donizetti akcję większości scen umieścił właśnie na zewnątrz. Rozgrywanie ich w plenerze sprzyja wyobraźni, może nawet bardziej niż inscenizacja wśród bogatych, scenicznych dekoracji” - mówi Iwona Socha. „Kiedy okoliczności przenoszą nas w niecodzienny, urokliwy krajobraz, to właśnie on stwarza atmosferę, która przekłada się na grę i sceniczne emocje” – dodaje.

Bilety w cenie 60-100 zł do nabycia w Kasie Opery Krakowskiej i online (www.opera.krakow.pl), a także w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach (ul. Zamkowa 4).

Spektakl współfinansowany jest przez Sejmik Województwa Małopolskiego w ramach projektu „Opera w regionie”.

d3wtyzc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wtyzc
Więcej tematów