Trwa ładowanie...
djlimhl

Można budować wokół Okęcia

Naczelny Sąd Administracyjny uznał, że obszar ograniczonego użytkowania wokół stołecznego lotniska Okęcie jest nieaktualny. Szanse mieszkańców na odszkodowania spadły. Budować można wszystko - stwierdza "Życie Warszawy".

Share
djlimhl

"Teraz w tej okolicy będziemy musieli wydawać pozwolenia na budowę. Rozsądek mówi, żeby tak nie robić, ale prawo jest prawem" - przyznaje Marek Mikos, dyrektor stołecznego Biura Architektury. Naczelny Sąd Administracyjny w orzeczeniu wydanym 26 maja stwierdził, że rozporządzenie wojewody mazowieckiego, które w 2007 r. wprowadzało obszar ograniczonego użytkowania, stało się nieaktualne.

Wszystko dlatego, że rok później w życie weszła ustawa o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, a wcześniejsze rozporządzenie wojewody nie spełnia jej wszystkich wymogów. Co decyzja NSA oznacza dla okolic Lotniska im. Fryderyka Chopina? Choć wcześniej w jego okolicy nie wolno było budować np. osiedli mieszkaniowych, przedszkoli, szkół czy innych budynków użyteczności publicznej, teraz będzie to możliwe - konstatuje "Życie Warszawy".

djlimhl

Podziel się opinią

Share
djlimhl
djlimhl
Więcej tematów