Trwa ładowanie...
d4iui68

Miller: żołnierze prawie gotowi

Premier Leszek Miller poinformował w poniedziałek, że proces przygotowania polskich żołnierzy do wyjazdu na teren konfliktu w Afganistanie przebiega bez zakłóceń. Premier po spotkaniu w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego powiedział, że termin osiągnięcia gotowości wyjazdowej 10 stycznia nie jest zagrożony.

Share
d4iui68

Leszek Miller dodał, że podejmowanych jest wiele działań, które mają na celu zminimalizowanie ryzyka związanego z działaniami polskich żołnierzy w Afganistanie. Życzymy sobie, aby wszyscy nasi żołnierze wrócili po zakończeniu tej misji szczęśliwie do domów - podkreślił premier.

Szef sztabu generalnego Czesław Piątas zaznaczył, że obecnie żołnierze, którzy są przewidziani do wyjazdu intensywnie się szkolą - miedzy innymi - doskonalą swoje umiejętności językowe oraz zapoznają się z kulturą i zwyczajami Afganistanu. Czesław Piątas poinformował też, że dokonywane są zakupy drobnego sprzętu uzupełniającego przygotowującego do działania w innych niż polskie warunkach klimatycznych.

Kontyngent będzie liczył około 300 żołnierzy zawodowych i kontraktowych. W jego skład wejdą pododdziały przeciwchemiczne, saperskie, rozpoznania biologicznego i wsparcia logistycznego.(ck)

d4iui68

Podziel się opinią

Share
d4iui68
d4iui68
Więcej tematów