Trwa ładowanie...

Merkel: Nord Stream 2 nie może być bronią

Podczas spotkania Angeli Merkel z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim rozmawiano m.in. o gazociągu Nord Stream 2. Wspomniano o sankcjach.

Share
Angela Merkel wspomniała o sankcjach ws. Nord Stream 2
Angela Merkel wspomniała o sankcjach ws. Nord Stream 2 Źródło: Photothek via Getty Images, fot: Felix Zahn
d2xnjfo

Według prezydenta Ukrainy główne ryzyko związane z zakończeniem budowy Nord Stream 2 będzie ponosić Ukraina.

Jak podczas spotkania z Wołodymyrem Zełenskim zapewniła kanclerz Angela Merkel, Niemcy będą opowiadać się za nowymi sankcjami na Rosję, "jeśli Moskwa spróbuje wykorzystać gazociąg Nord Stream 2 jako broń".

Merkel cytowana przez PAP podkreśliła, że "ważne, by Ukraina pozostała krajem tranzytowym i by umowa o tranzycie tego surowca była przedłużona".

d2xnjfo

Zobacz także: Zielone światło od USA dla Nord Stream 2. Ekspert: ''Polska ma prawo czuć się zaniepokojona''

- Bardzo poważnie odnosimy się do zaniepokojenia ukraińskiej strony i dlatego podczas rozmów w Moskwie mówiłam o tym, i bardzo jasno mówiliśmy o tym, że w ramach europejskich struktur opowiadamy się za nowymi sankcjami, jeśli Rosja będzie próbować wykorzystać ten gazociąg jako broń - powiedziała Merkel.

Nord Stream 2. Będą rozmowy na linii Ukraina-Niemcy-USA

Prezydent poinformował, że w poniedziałek w Kijowie odbędzie się spotkanie ministrów energetyki Ukrainy, Niemiec i USA w sprawie tranzytu gazu przez Ukrainę.

d2xnjfo

- Chcemy jak najszybciej przedłużyć umowę, która obowiązuje do 2024 roku - oświadczyła niemiecka kanclerz odnosząc się do sprawy tranzytu gazu przez Ukrainę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2xnjfo

Podziel się opinią

Share
d2xnjfo
d2xnjfo
Więcej tematów