Trwa ładowanie...
dksa7k8

Magierowski odebrał nominację

Były dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski został powołany na wiceministra spraw zagranicznych - poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek.

dksa7k8
dksa7k8

Premier wręczyła nominację Magierowskiemu oraz Bartoszowi Cichockiemu. Będą podsekretarzami stanu w MSZ.

O sprawie rano poinformował portal wPolityce.pl. Według ustaleń portalu, były rzecznik prezydenta będzie odpowiadać za dyplomację ekonomiczną w relacjach z państwami azjatyckimi.

dksa7k8

Były rzecznik prezydenta na początku maja odszedł z Kancelarii Prezydenta. Wtedy też informację jako pierwszy podał portal wPolityce.pl. Oficjalnym powodem odejścia były względy rodzinne. Jednak wokół tej decyzji pojawiły się różne spekulacje.

Konflikt z rzeczniczką PiS

W ostatnich dniach swojej pracy w Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski skonfliktował się z rzeczniczką PiS Beatą Mazurek. Na jej słowa o tym, że prezydent powinien częściej rozmawiać z Antonim Macierewiczem zamiast pisać listy były rzecznik prezydenta stwierdził, że pisemna forma komunikacji najczęściej nie odpowiada osobom, które "mają problem z czytaniem".

W Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski pracował od końca września 2015 roku. Początkowo był ekspertem ds. dyplomacji publicznej. Później odpowiadał za kontakty prezydenta z mediami.

W przeszłości był dziennikarzem. Swoją pracę zaczynał w "Gazecie Poznańskiej" i poznańskim oddziale "Gazety Wyborczej". Od 2001 roku kierował działem zagranicznym, a później biznesowym w "Newsweeku". Kolejnym krokiem była praca w "Rzeczpospolitej". Tam od 2006 do 2011 roku był zastępcą redaktora naczelnego. W styczniu 2013 związał się z "Do Rzeczy", gdzie był publicystą.

dksa7k8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dksa7k8
Więcej tematów