Trwa ładowanie...

Cyrk przy stacji Metro Centrum

Dziś, w czwartek o godz. 11.30 na "patelni" pojawią się prawdziwi cyrkowcy! Będą chcieli porwać warszawiaków do Lublina!

Cyrk przy stacji Metro Centrum
d21ns35
d21ns35

Już za chwilę przed stacją Metro Centrum pojawią się klauni, kuglarze, żonglerzy, ekwilibryści na szczudłach i jednokołowych rowerach. Będą namawiać warszawiaków, by w dniach 8-11 sierpnia pojawili się w Lublinie na IV edycji Carnavalu Sztuk-Mistrzów.

Najpierw na patelni odbędzie się występ, następnie, około 12.00 cyrkowcy ruszą z barwnym korowodem ul. Marszałkowską od pl. Defilad do pl. Bankowego.

Istotą Carnavalu jest zabawa - informują organizatorzy. - Zabawie od zawsze towarzyszy sztuka ludyczna. Poprzez jej aktualne przejawy - nowy cyrk i buskerstwo - otworzymy czas wspólnego święta.

Karnawał to okres, kiedy zwyczajowe prawa codzienności ulegają zawieszeniu, a cały społeczny i kulturowy porządek ulega wywróceniu. Tak jak kuglarz (czy też artysta) jest synonimem odmieńca, cudaka i wyrzutka, tak czas karnawału jest synonimem czasu święta, zniesienia praw, obowiązków, norm.

Czy uda się im namówić warszawiaków na wyjazd? Zobaczymy...

d21ns35
d21ns35
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21ns35
Więcej tematów