Trwa ładowanie...
d1okzw1
d1okzw1

Ksiądz molestował 280 razy? Kościół ma problem

46-letni niemiecki ksiądz katolicki przyznał się do 280 przypadków molestowania seksualnego - informuje portal bbc.co.uk. Od 2004 roku duchowny wykorzystał trzech chłopców. Jak tłumaczył, nie zdawał sobie sprawy, że robi dzieciom krzywdę.
Share
d1okzw1

Oskarżony ksiądz, Andreas L, przyznał przed sądem, że od 2004 roku wykorzystał trzech chłopców, w tym jednego, którego przygotowywał do pierwszej komunii oraz dwóch braci, podczas wspólnej wycieczki do Disneylandu.

Pierwszym dzieckiem, które duchowny wykorzystał, był 9-letni syn owdowiałej kobiety. Gdy ten przypadek wyszedł na jaw, diecezja zakazała mu dalszych kontaktów z chłopcem. W tym czasie wykorzystał jednak seksualnie dwóch braci w wieku 13 lat.

Ksiądz został aresztowany latem ub. roku, gdy jedna z matek pokrzywdzonych chłopców, zgłosiła sprawę policji. Jak powiedziała, jej syn przyznał, że przez okres ok. dwóch lat był wykorzystywany przez księdza.

d1okzw1

Do przestępstw miało dochodzić w różnych miejscach: w domu księdza, w domu rodziny, podczas wycieczek organizowanych przez duchownego, a także w kościele tuż przed mszą.

Co więcej, ksiądz przyznał, że od 2004 roku, gdy pracował w parafii w Braunschweig (Dolna Saksonia), był w stałej relacji z wdową, której 9-letniego syna wykorzystywał. Gdy został przeniesiony do Salzgitter, syn kobiety bardzo często odwiedzał go w weekendy. Do przestępstw na tle seksualnym miało dochodzić także podczas tych weekendowych spotkań.

Ksiądz tłumaczył, że nie było jego intencją, aby zbliżyć się do chłopca seksualnie, i że nigdy nie przyszło mu do głowy, że robi mu krzywdę. W prywatnym komputerze księdza znaleziono także ok. 2800 zdjęć pornograficznych, w tym kilka zdjęć jego ofiar.

Duchownemu grozi w sumie do 15 lat pozbawienia wolności. Kolejna odsłona procesu 17 stycznia.

d1okzw1

To już nie pierwsze przypadki oskarżeń o molestowanie seksualne dzieci przez księży w Niemczech. Ujawnienie tych informacji spowodowało, że tysiące zbulwersowanych Niemców odeszło z Kościoła.

We wrześniu 2011 roku papież Benedykt XVI spotkał się z ofiarami nadużyć seksualnych księży. Podczas wizyty w kraju, wyraził "głębokie współczucie i żal" z powodu ich cierpienia.

NaSygnale.pl: Dziewczynki ze świata mafii - zobacz zdjęcia

d1okzw1

Podziel się opinią

Share
d1okzw1
d1okzw1
Więcej tematów