Trwa ładowanie...
d4jvwrw
Defence24Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Kredyt zaufania dla Dudy

Ponad połowa Polaków wiąże duże nadzieje z nowym prezydentem. Nawet wyborcy lewicy i PSL uważają, że Andrzej Duda będzie dobrze sprawował urząd - wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kredyt zaufania dla Dudy
(WP)
d4jvwrw

51 proc. ankietowanych sądzi, że Duda będzie dobrym prezydentem, 25 proc. ma odmienną opinię, a 24 proc. nie ma zdania w tej sprawie.

Największe nadzieje nowy prezydent budzi w elektoracie PiS - aż 88 proc. uważa, że będzie dobrze sprawował urząd, 11 proc. nie ma jeszcze zdania.

Pozytywnie do nowej głowy państwa są też nastawieni wyborcy Pawła Kukiza i PSL (po 58 proc.) oraz niezdecydowani (54 proc.).

d4jvwrw

Mniej niż połowę poparcia ma Duda w elektoratach Zjednoczonej Lewicy i partii KORWiN. Ale też wśród tych wyborców odpowiedzi, że będzie "dobrym" prezydentem dominują nad "złym": na lewicy w proporcji 42 do 32 proc., wśród korwinistów - 44 do 22 proc.

Tylko w elektoratach PO i NowoczesnejPL dominują ci, którzy do Dudy odnoszą się z rezerwą, uważają, że będzie źle sprawował urząd - odpowiednio 45 do 31 proc. i 47 do 35 proc.

IBRiS przeprowadził sondaż w dniach 30-31 lipca na próbie 1100 osób.

Zobacz również: Andrzej Duda: jeśli nie złożę tych projektów w pierwszym roku urzędowania, ustąpię

d4jvwrw

Podziel się opinią

Share

d4jvwrw

d4jvwrw
Więcej tematów