Trwa ładowanie...
d2l4t2s

Kościół broni oceny z religii


Księża uważają, że ocena z religii powinna być wliczana do średniej w szkołach. Metropolita warszawski, arcybiskup Kazimierz Nycz podkreśla na łamach "Dziennika", że Episkopat już od dawna domagał się takiego rozwiązania.

d2l4t2s
d2l4t2s

Arcybiskup Nycz, który przewodniczy Komisji Wychowania Katolickiego Episkopatu Polski, pisze w oświadczeniu przekazanym gazecie, że każdy uczeń wybierający religię ma prawo, by jego praca była oceniana i doceniana. W oświadczeniu metropolita warszawski dodaje, że przeciwnicy tego rozwiązania wychodzą z fałszywych przesłanek.

Zdaniem sekretarza Komisji Wychowania Katolickiego, księdza Piotra Tomasika, trudno obronić zarzut, że lekcje religii nie mają programu nauczania. Ksiądz Tomasik przypomina w wypowiedzi dla "Dziennika", że przed sześciu laty Komisja zatwierdziła podstawę programową katechezy, konsultowaną z ministerstwem edukacji. Sekretarz Komisji odrzuca również argument o ideologizacji szkoły, zwracając uwagę na możliwość wyboru przez ucznia - między religią i etyką lub żadnym z dwojga. (IAR)

d2l4t2s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2l4t2s
Więcej tematów