Trwa ładowanie...
d1tjgiv

Koniec kolejek w Bobrownikach?

Jest szansa, że od poniedziałku zmniejszą się kolejki ciężarówek na polsko-białoruskim przejściu drogowym w Bobrownikach.
Do zakończenia przebudowy przejścia w Kuźnicy Bialostockiej, w Sławatyczach wprowadzona zostanie odprawa samochodów ciężarowych o masie całkowitej do 3,5 tony, z wyjątkiem TIR-ów. Ponadto w Sławatyczach i Terespolu odprawiane też będą samochody zarejestrowane jako osobowo-ciężarowe.

Share
d1tjgiv

W ten sposób polskie i białoruskie służby graniczne chcą rozładować napiętą sytuację po zamknięciu przejścia w Kuźnicy Białostockiej, na czas jego rozbudowy.

Polacy zaproponowali także, aby z przejścia w Połowcach mogli korzystać wszyscy a nie tylko - jak do tej pory - obywatele Polski i Białorusi. Jednak tę propozycję Białorusini ciągle rozważają.

Niedawno Białoruś zapowiedziała złożenie propozycji otwarcia dwóch nowych przejść granicznych między oboma krajami. Sześć utworzonych dotychczas, to - ich zadaniem - za mało do obsługi ruchu drogowego między Polską a Białorusią. Potrzebę zwiększenia liczby przejść potwierdza polska Straż Graniczna, jednak dotychczasowa umowa między naszymi krajami nie przewiduje większej liczby przejść granicznych, a tym bardziej konkretnych miejsc, gdzie mogłyby one powstać.

Zdaniem rzecznika Straży Granicznej pułkownika Wojciecha Lechowskiego umowę oczywiście można rozszerzyć, ale rozmowy na ten temat muszą się odbyć jak na szybciej i to na szczeblu rządowym. (and)

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1tjgiv

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tjgiv
d1tjgiv
Więcej tematów