Trwa ładowanie...
d4kvoas

Kolejny ruch dołącza do Gowina

Do Polski Razem dołącza Chrześcijański Ruch Samorządowy - poinformował wicepremier i prezes tego ugrupowania Jarosław Gowin.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wicepremier Jarosław Gowin
Wicepremier Jarosław Gowin (East News)
d4kvoas

Gowin zapowiedział powstanie nowej partii tydzień temu. Wyjaśnił, że chodzi o połączenie Polski Razem ze środowiskami wolnorynkowej prawicy. Partia ma być jednocześnie konserwatywna w sprawach kulturowych i obyczajowych. Nie zdradził jednak szczegółów. Powiedział tylko, że nazwa jest już wybrana i zapowiedział kongres partii 4 listopada. Jedno było pewne - ma ona zasilić szeregi Zjednoczonej Prawicy.

We wtorek do nowej formacji politycznej Jarosława Gowina dołączył prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński. Wcześniej obóz poszerzył się m.in. o Republikanów.

Teraz grono poszerzyło się o Chrześcijański Ruch Samorządowy - stowarzyszenie założone w 2003 r. przez byłego prezydenta Łodzi Jerzego Kropiwnickiego. W swojej Deklaracji Programowej organizacja zobowiązała się kierować w życiu publicznym społeczną nauką Ojca Świętego Jana Pawła II.

Gowin zaznaczył, że w formacji - w którą przekształci się Polska Razem - również istotne będzie odwołanie do katolickiej nauki społecznej oraz nauczania polskiego papieża.

d4kvoas

Kolejne transfery

W przyszłym tygodniu ma się odbyć kolejna konferencja, podczas której Polska Razem zaprezentuje nowe środowiska, które dołączą do partii. Kto jeszcze może się w niej znaleźć?

Możliwe, że wicepremier chce przejąć posłów: Tomasza Rzymkowskiego, Bartosza Józwiaka, Józefa Brynkusa, Jakuba Kuleszę (wszyscy Kukiz'15) oraz Jacka Wilka z Kongresu Nowej Prawicy. Werbowani mają być też działacze partii Wolność. Niewykluczone, że do Gowina dołączą samorządowcy Platformy Obywatelskiej.

Głośnym transferem ma być Zbigniew Gryglas, który odszedł z Nowoczesnej. Poseł może dołączyć do partii Gowina w ciągu kilku tygodni.

d4kvoas

Zobacz wszystkie sojusze Jarosława Gowina:

d4kvoas

Podziel się opinią

Share
d4kvoas
d4kvoas
Więcej tematów