Trwa ładowanie...

Kazimierz Marcinkiewicz o swoim "romansie" z tabloidami: to był błąd

"Nauczyłem się, że brukowce w Polsce nie mają hamulców. Kiedy popełniłem błąd, to zostałem przez nie wdeptany w ziemię (...) To był absolutny błąd. Z tabloidami nie ma rozgrywki, ale zorientowałem się za późno" - powiedział w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" były premier Kazimierz Marcinkiewicz. W mocnych słowach odniósł się również do książki pt. "Zmiana" swojej byłej żony, Izabeli Olchowicz.

Share
Kazimierz Marcinkiewicz o swoim "romansie" z tabloidami: to był błąd
Źródło: PAP, Fot: Paweł Supernak
d4n1rhf

Marcinkiewicz przyznał w rozmowie z dziennikiem, że "poszedł za daleko" w kontaktach z brukowcami. "Jestem chyba jedynym politykiem w Polsce, który przeprosił wszystkich, którzy byli narażeni na relacje z jego życia prywatnego. Zrobiłem to w 2009 r. I teraz powtarzam" - podkreślił.

Zaznaczył, że był prekursorem podchodów z tabloidami. "Pokazywałem inną, zwykłą twarz polityka. Przyniosło to efekty, bo atmosfera wokół mnie jako premiera była świetna, słupki poparcia rosły" - tłumaczył.

d4n1rhf

Na stwierdzenie swojej byłej żony, jakoby był uzależniony od mediów i rozdawał niegdyś jej numer telefonu tabloidom, Marcinkiewicz zareagował krótko: "Nie ma sensu na to odpowiadać. Skomentuję to jednym słowem: kłamstwo."

"Żyłem z Izą od 2009 r. do 2013 r. Od siedmiu lat ona nie pracuje, jest na moim utrzymaniu, zaopiekowałem się nią po wypadku, nie bacząc, że nawet to sprzedała szmatławcom" - dodał.

W ocenie Marcinkiewicza, Olchowicz "uwierzyła, że zostanie celebrytką" i "postanowiła to skomercjalizować". "Co mam powiedzieć? Było, minęło, przeprosiłem. Do widzenia i żyjemy dalej" - podsumował.

Marcinkiewicz był premierem za rządów PiS w latach 2005–2006. W latach 2007–2008 pełnił funkcję dyrektora w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju w Londynie.

Z pierwszą żoną rozwiódł się w 2009 r. Po raz drugi ożenił się w sierpniu tego samego roku z Izabelą Olchowicz, z którą rozwiódł się w styczniu 2016 r.

d4n1rhf

Podziel się opinią

Share
d4n1rhf
d4n1rhf
Więcej tematów