Trwa ładowanie...
d36wmsz

Katastrofa myśliwca na Filipinach

W środowej katastrofie myśliwca filipińskich sił powietrznych, który spadł na szkołę w miejscowości Mabalacat - 75 kilometrów na północ od stolicy kraju Manili, zginął pilot maszyny oraz co najmniej 19 osób na ziemi. Myśliwiec F5 eksplodował w powietrzu podczas powrotu do bazy ze wspólnych ćwiczeń armii amerykańskiej i filipińskiej.

Share
d36wmsz

Myśliwiec wracał z innym filipińskim F5 oraz dwoma amerykańskimi F18. Pozostałe trzy samoloty bez problemów wylądowały w bazie.

Lokalna policja poinformowała, że szczątki samolotu uszkodziły domy w promieniu 400 metrów od miejsca upadku maszyny. Według gubernatora prowincji Lita Lapida, co najmniej 10 osób zostało rannych na ziemi, w tym przebywający w szkole nauczyciel. Dzieci nie było w budynku, gdyż mają obecnie wakacje.

Ponad 2 miesiące temu, do morza na południu Filipin wpadł amerykański śmigłowiec Chinook MH-47. W wypadku zginęło 10 amerykańskich żołnierzy. 2700 żołnierzy Stanów Zjednoczonych i 2900 filipińskich bierze udział we wspólnych 3-tygodniowych manewrach na wyspie Luzon. Amerykanie uczą Filipińczyków jak skuteczniej walczyć z terrorystami.(miz)

d36wmsz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36wmsz
d36wmsz
Więcej tematów