Trwa ładowanie...
d3xl0ny
Karczewski: Nowoczesnej opłaca się atakować PiS

Karczewski: Nowoczesnej opłaca się atakować PiS

Będąc w opozycji, też nie byliście specjalnie uprzejmi wobec rządu - przypominał Robert Mazurek w rozmowie z marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim w programie Wirtualnej Polski #dziejesienazywo, nawiązując do stanowiska partii opozycyjnych wobec zarzutów Komisji Europejskiej. Karczewski zaznaczył, że politycy PiS w przeszłości nigdy nie stawiali interesu partii nad dobrem kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3xl0ny

Mazurek wskazał, że nastąpiła zamiana ról między Platformą Obywatelską a Prawem i Sprawiedliwość, bo rok temu, kiedy parlamentarzyści PiS organizowali w PE wysłuchanie, to PO mówiła o "skandalicznym wynoszeniu spraw polski na arenę międzynarodową"

Marszałek Senatu odpowiedział, że wtedy chodziło o wyjaśnianie katastrofy smoleńskiej. - To sprawa bardzo istotna. Ja bym tego zachowania nie porównywał, nie stawiał znaku równości - stwierdził.

d3xl0ny

Dodał, że w sprawach reprezentacji Polski poza jej granicami, w chwili gdy dochodziło do konieczności wspólnego stanowiska, to takie PiS zajmował. - Chociażby w sprawie Ukrainy. Nie patrzyliśmy na słupki, czy to się opłaca. Nowoczesnej to się opłaca, bo przecież atak na PiS i uczestnictwo w marszach KOD w pierwszym szeregu, opłaca się - stwierdził marszałek Senatu.

Karczewski odniósł się również do wątpliwości wyrażanych przez Komisję Europejską. - Dobrze by było, gdybyśmy wcześniej rozmawiali i gdyby te rozmowy toczyły się nie między PO i komisarzami UE, a między komisarzami UE i rządem. Zapraszamy wszystkich komisarzy, pokażemy, że w Polsce była, jest i będzie demokracja. Wszystkie procedury są zachowane - zapewnił gość Wirtualnej Polski.

d3xl0ny

Podziel się opinią

Share
d3xl0ny
d3xl0ny
Więcej tematów