Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
papież
30-08-2005 (10:50)

Kapitalny remont u papieża

O kapitalnym remoncie w papieskim apartamencie w Pałacu Apostolskim pisze we wtorek "Corriere della Sera". Jak informuje dziennik, Benedykt XVI zamówił nowe meble, z których większość zostanie sprowadzona z Niemiec.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kapitalny remont u papieża
(AFP)

Remont mieszkania, które przez 27 lat zajmował Jan Paweł II, trwa drugi miesiąc. Tym należy tłumaczyć długi pobyt papieża w letniej rezydencji w Castel Gandolfo. Data jego powrotu do Watykanu zależy od tego, kiedy zakończą się prace remontowe. Wszystko wskazuje na to, że zbliżają się one do końca. W przyszłym tygodniu zostaną przywiezione meble, zamówione przez Benedykta XVI, gdyż wiadomo, że postanowił on całkowicie zmienić wystrój, a nawet rozkład apartamentu.

To, jak będzie wyglądało mieszkanie, otoczone jest tajemnicą, ale według "Corriere della Sera", powołującego się na dobrze poinformowane źródła, wystrój będzie prosty i nowoczesny. Według gazety, dwukrotnie został powiększony gabinet, w którym papież będzie pracował nad dokumentami. Wygodniejszy pokój do pracy otrzyma także jego osobisty sekretarz, ksiądz Georg Gaenswein. Trzy zakonnice, prowadzące papieskie gospodarstwo domowe, będą miały osobne sypialnie i nie będą musiały mieszkać razem.

Papież zamówił także nowy fortepian, który zastąpi jego dotychczasowy wysłużony instrument. Wiadomo też, że do papieskiej sypialni kupiono nowe, bardzo funkcjonalne łóżko.

Sylwia Wysocka

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.