Trwa ładowanie...

Joanna Mucha nie dostanie "jedynki"? "Mamy problem"

Jest problem z „jedynką” PO w Lublinie dla Joanny Muchy. Obawiam się, że wypowiedź posłanki PO może być wykorzystywana w kampanii – powiedziała w programie „Fakty po faktach” w TVN24 Julia Pitera. Pitera odniosła się do wypowiedzi Joanny Muchy dla partyjnego pisma Platformy "POgłos".

Joanna Mucha nie dostanie "jedynki"? "Mamy problem"Źródło: WP.PL, fot: Michał Mandziak
d1tp8ba

Joanna Mucha powiedziała redakcji "POgłosu" m.in.: "Tylko jaki jest sens wykonywania takiej operacji (biodra) u 85-latka, który nie chodzi i nie będzie chodzić, bo się nie zrehabilituje". Miała także powiedzieć, że starsi ludzie są "przyzwyczajeni do traktowania wizyt u lekarza co dwa tygodnie jako rozrywki". Posłanka zaprzecza, by takie słowa w rzeczywistości padły z jej ust. W rozmowie z Wirtualną Polską przeprosiła za "swoje niechlujstwo" i dodała, że nierzetelnie zautoryzowała swoje wypowiedzi.

Przewodniczący klubu PiS Mariusz Błaszczak zarzucił posłance naruszenie zasad etyki poselskiej poprzez "zakwestionowanie konstytucyjnego prawa obywateli do dostępu do darmowej służby zdrowia, oraz nawoływanie do usankcjonowania eutanazji". "Naruszyła tym samym godność osób starszych i wymagających stałej opieki" - napisał we wniosku do komisji etyki. O wpadce Joanny Muchy wspomniał też w piątek Bolesław Piecha konferencji PiS.

d1tp8ba

List otwarty do Muchy ws. wywiadu napisała b. eurodeputowana PiS Hanna Foltyn-Kubicka. W przesłanym liście do posłanki PO podpisała się, jako "emerytka". Foltyn-Kubicka zaznaczyła, że na wypowiedź Muchy reaguje z opóźnieniem z powodu pobytu w szpitalu po skomplikowanym złamaniu uda. "Jest to pierwszy w moim 61-letnim życiu pobyt w placówce służby zdrowia, dlatego przyglądam się światu i otoczeniu z pozycji pacjenta" - napisała.

Autorka listu zwraca się do Muchy w ten sposób: "Była Pani uprzejma stwierdzić, iż starzy ludzie chodzą do lekarza z nudów. Oświadczam niniejszym Łaskawej Pani, że w moim przypadku i w przypadku wszystkich moich przyjaciół i znajomych, chodzenie do lekarza z tzw. nudów nie ma miejsca, a przynajmniej nic mi o tym nie jest wiadome. (...) Pozwolę sobie zadać pytanie Szanownej Pani, czy Pani cenne uwagi, które poczyniła Pani w mediach, dotyczą także Pani najbliższych?".

Foltyn-Kubicka przekazała posłance PO życzenia zdrowia i "naprawy usług medycznych" w Polsce. "A jako filolog chciałabym Pani zadedykować frazę, a życie A życie jest chwilką tylko!. Tym zdaniem chcę Czcigodnej Pani uzmysłowić, że Szanowna Pani również się zestarzeje, szybciej niż się to wydaje" - podkreśliła.

d1tp8ba
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tp8ba
Więcej tematów