ycipk-39tuas

Jest wstępny plan uroczystości smoleńskich.

W tym roku przypada 78. rocznica Zbrodni Katyńskiej oraz 8. Rocznica Katastrofy Smoleńskiej. Zorganizowane uroczystości upamiętniają dziewięćdziesiąt sześć ofiar Katastrofy Smoleńskiej, wśród których znaleźli się przedstawiciele najwyższych organów władz Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W ósmą rocznicę katastrofy podkomisja smoleńska MON nie przedstawi raportu technicznego
W ósmą rocznicę katastrofy podkomisja smoleńska MON nie przedstawi raportu technicznego (PAP, Fot: Jacek Turczyk)
ycipk-39tuas

Obchody rocznicowe odbędą się w Warszawie, w okolicy Pałacu Prezydenckiego przy ul. Krakowskie Przedmieście.

Na 9 kwietnia Klub "Gazety Polskiej" z Warszawy zaplanował manifestację przed Ambasadą Federacji Rosyjskiej, która odbędzie się o godz. 18.

O godz. 20 odbędzie się premiera płyty Pawła Piekarczyka "Requiem Smoleńskie i 10 piosenek o polskiej wolności" w Klubie RONINA.

ycipk-39tuas

*10 kwietnia *od godz. 9 do godz. 15 na placu Piłsudskiego będzie trwała część artystyczna. "Ze względu na kontrolę bezpieczeństwa trzeba przybyć przynajmniej 2 godziny wcześniej" podaje gazeta.

Na 15 planowana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego, następnie przywitanie Klubów "Gazety Polskiej", przemówienia oraz rozpoczęcie Państwowych Obchodów VIII Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej. Uroczystości będą trwały do godz. 19.

Zobacz także: "Kompletnie niepoważne" zachowanie Ziobry. Lisicki w natarciu

ycipk-39tuas

Następnie zorganizowana zostanie Msza Święta w intencji Ofiar katastrofy smoleńskiej w Bazylice Archikatedry pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Po nabożeństwie odbędzie się Marsz Pamięci z Bazyliki Archikatedry na pl. Piłsudskiego.

Serwis wPolityce.pl informował w marcu, że na ósmą rocznicę katastrofy podkomisja smoleńska MON nie przedstawi raportu technicznego, chociaż początkowo planowano, że do tego czasu uda się złożyć nawet raport końcowy. Zamiast tego prawdopodobnie zostanie przedstawiony film bądź prezentacja multimedialna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-39tuas

Źródło: Gazeta Polska / WP / wpolityce.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-39tuas

ycipk-39tuas
ycipk-39tuas