Trwa ładowanie...
d3pihhs

Jan Paweł II uzdrowił 9-letniego Włocha

Jan Paweł II uzdrowił za swego życia między innymi chłopca, który ma obecnie 16 lat. O kolejnym przypadku "cudownego uzdrowienia", które miało miejsce w 2002 roku pisze watykanista włoskiego dziennika "Il Giornale" Andrea Tornielli, autor najnowszej biografii polskiego papieża.

d3pihhs
d3pihhs

Matka chłopca o imieniu Francesco, dziennikarka Margherita Enrico wyjaśniła w rozmowie z gazetą, że jej syn cierpiał od urodzenia na ciężka formę niedorozwoju systemu immunologicznego. Lekarze stwierdzili, że jego system odpornościowy nie produkował immunoglobuliny, przez co narażony był na wszystkie rodzaje infekcji.

W 2002 roku, opowiedziała matka chłopca, została wraz z nim i swoim mężem zaproszona na mszę, odprawianą przez Jana Pawła II w jego prywatnej kaplicy. Następnie papież pobłogosławił dziecko, co 9-letni wówczas Francesco opisał jako falę "ciepła", która popłynęła z jego dłoni.

Po wyjściu z Watykanu Francesco powiedział natychmiast: "Mamo, tato, czuję się dobrze, nie jestem już zmęczony!" - dodała kobieta wyjaśniając, że od tamtego właśnie momentu jej syn całkowicie się zmienił.

Lekarze stwierdzili, że jest zupełnie zdrowy. Fakt uzdrowienia potwierdziły badania.

Francesco napisał list z podziękowaniem do Jana Pawła II, a w odpowiedzi otrzymał od niego krótki list z następującymi słowami: "Dziękujemy Panu, Pan jest dobry".

Przypadki uzdrowienia za życia kandydata na ołtarze nie są brane pod uwagę w procesie beatyfikacyjnym.

d3pihhs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pihhs
Więcej tematów