Trwa ładowanie...
d1b9gu0

Jan Paweł II na Malcie

Jan Paweł II nawiedził w środę po południu grób
błogosławionego Jerzego Precy, jednego z trojga Maltańczyków
beatyfikowanych podczas porannej uroczystej mszy z
udziałem ponad 200 tys. wiernych.

d1b9gu0
d1b9gu0

Wzdłuż drogi z Rabatu do Hamrunu, gdzie złożone jest ciało bł. Jerzego Preca, ludzie ustawili się w gęstym szpalerze, aby móc zobaczyć z bliska i pozdrowić papieża. Dla większości z nich było to już drugie tego dnia spotkanie z Janem Pawłem II, ponieważ w mszy beatyfikacyjnej uczestniczyła ponad połowa mieszkańców Malty.

Bł. Jerzy Preca (1880-1962) uważany jest za jednego z prekursorów Soboru Watykańskiego II, ponieważ usilnie zabiegał o zwiększenie roli świeckich w Kościele.

Z kaplicy, w której znajduje się grób papież udał się do audytorium, w którym oczekiwali go członkowie Stowarzyszenia Krzewienia Nauki Chrześcijańskiej, założonego przez bł. Jerzego Precę.

Na spotkaniu Jan Paweł II podkreślił, że wyspa Malta, skała stercząca z morza, okazała się niezwykle płodna i żyzna dla darów ducha.

Na zakończenie spotkania przełożony generalny Stowarzyszenia, Ojciec Delicata, wręczył Ojcu Świętemu obraz czczonej przez Maltańczyków Matki Bożej Cudownego Medalika.

Wprost ze spotkania w Hamrunie papież udał się uliczkami Hamrunu, Valletty i Floriany na lotnisko Gudja, skąd odleciał do Rzymu.(ck)

d1b9gu0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1b9gu0
Więcej tematów