Trwa ładowanie...
d38cudi

Izrael przechwyciły rakiety wystrzelone ze Strefy Gazy. W odpowiedzi zaatakowano cele Hamasu

Armia Izraela poinformowała, że dwie z trzech rakiet zostały przechwycone przez system obrony powietrznej Żelazna Kopuła. Trzecia spadła na południu kraju. W odpowiedzi izraelskie lotnictwo zaatakowało cele Hamasu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Izraelska armia podała, że zaatakowała obiekty szkoleniowe Hamasu
Izraelska armia podała, że zaatakowała obiekty szkoleniowe Hamasu (Wikimedia Commons CC0)
d38cudi

W specjalnym oświadczeniu izraelska armia podała, że zaatakowała obiekty szkoleniowe oraz służące do przechowywania broni. Poinformowano też, że Izrael nie pozwoli, żeby jego obywatele zostali skrzywdzeni przez "organizację terrorystyczną, która doprowadziła mieszkańców Strefy Gazy do życia w ubóstwie".

W trakcie ataku ze Strefy Gazy na południu Izraela zawyły syreny ostrzegawcze. Cytowany przez serwis haaretz.com odpowiedzialny za sytuacje kryzysowe Magen David Adom powiedział, że w 30-letni mężczyzna szukający schronienia zranił się w nogę. Dwie inne osoby doznały szoku.

6 grudnia prezydent USA Donald Trump ogłosił, że Stany Zjednoczone uznają Jerozolimę za stolicę Izraela i zapowiedział przeniesienie do miasta ambasady. Według amerykańskiego prezydenta jest to uznanie realiów. Donald Trump podjął taką decyzję mimo ostrzeżeń z całego świata, że może to doprowadzić do wzrostu napięcia na Bliskim Wschodzie

d38cudi

*Zobacz też: - To jest odstąpienie od 70 lat polityki międzynarodowej, która była fundamentem arabsko-izraelskiego procesu pokojowego - mówi z Bliskiego Wschodu reporter WP Jarosław Kociszewski. *

Po tej decyzji przywódca Hamasu Ismail Hanije wezwał do nowej intifady, czyli palestyńskiego powstania przeciwko Izraelowi.

d38cudi

Podziel się opinią

Share
d38cudi
d38cudi