Trwa ładowanie...
d1yaabd

Internet Obywatelski - władza w ręce internautów!

(inf.własna)

Share
d1yaabd

W poniedziałek 19 listopada w gmachu Sejmu RP odbędzie się II Forum Internet Obywatelski, na którym omawiane będą zagadnienia związane z rolą Internetu w nowoczesnym społeczeństwie.

Internet Obywatelski to całkowicie niekomercyjna inicjatywa stawiająca sobie za cel rozwój społeczeństwa informacyjnego.

Forum jest kontynuacją działań podjętych w czerwcu br., kiedy to pod patronatem Marszałka Sejmu Macieja Płażyńskiego dyskutowano o sieci w relacjach obywatel - władza, oraz o wzajemnych powiązaniach Internetu i edukacji.

Celem obecnego spotkania będzie wypracowanie Kanonu Informacji Publicznej, czyli podstawowego zestawu dokumentów urzędowych i informacji, któe powinny być umieszczane w Internecie przez pracowników administracji publicznej.

d1yaabd

Uczestnicy Forum będą również dyskutować nt. roli, jaką mają do odegrania centralne organa władzy w tworzeniu społeczeństwa informacyjnego. Poruszona zostanie również kwestia Internetu, jako medium przekazywania informacji o Polsce.

W Forum wezmą udział samorządowcy, przedstawiciele administracji rządowej, parlamentarzyści, naukowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych i firm z branży IT, dziennikarze oraz studenci - m.in. wiceminister Andrzej Barcikowski - podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, a także Dobrochna Kędzierska, redaktor naczelna Wirtualnej Polski.(ck, and)

d1yaabd

Podziel się opinią

Share
d1yaabd
d1yaabd
Więcej tematów