Trwa ładowanie...
d2t9ckq

Indonezja: setki pasażerów utknęły na Bali, kłopoty linii lotniczych

Setki pasażerów utknęły na lotnisku indonezyjskiej wyspy Bali. Przyczyną jest wprowadzenie nowych regulacji wobec firmy Tigerair – singapurskich linii lotniczych oferujących loty z Australii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Indonezja: setki pasażerów utknęły na Bali, kłopoty linii lotniczych
(PAP/EPA, Fot: BRITTA PEDERSEN)
d2t9ckq

Wszystkie loty pomiędzy Bali a Australią zostały odwołane. Tigerair w oświadczeniu poinformował, że zakaz lotów obowiązuje co najmniej do piątku.

Singapurskie tanie linie lotnicze powiadomiły pasażerów, że firma Virgin Australia planuje na sobotę wykonanie dwóch zastępczych lotów, których celem będzie odebranie pasażerów z Bali.

Indonezyjskie wyspy odwiedza każdego roku około milion Australijczyków – większość podróżuje właśnie na Bali.

d2t9ckq

Z powodu odwołania środowych lotów poszkodowanych zostało 700 pasażerów. Do tej grupy dołączy następna grupa, która przybędzie na Bali w czwartek.

- Pracujemy z indonezyjskim rządem nad utrzymaniem praw do przewożenia pasażerów na Bali i wprowadzeniem nowych regulacji – poinformował dyrektor generalny Tigerair, Rob Sharp.

Pasażerowie z kolei narzekają na problemy z komunikacją z liniami lotniczymi. Większość została zaskoczona informacją o odwołanych lotach. Tigerair zapowiedział zwrot pieniędzy i zapewnił podróżującym miejsca noclegowe.

Oprac. Adam Styczek

d2t9ckq

Podziel się opinią

Share

d2t9ckq

d2t9ckq
Więcej tematów