Trwa ładowanie...
d2wkco9

Hakerzy zaatakowali Izbę Celną

Na skutek zainfekowania wirusem lub włamania piratów komputerowych w środę na oficjalnej stronie internetowej Izby Celnej w Nowym Targu pojawiło się obraźliwe sformułowanie pod adresem prezydenta USA.

Share
d2wkco9

Napis w języku angielskim można było przeczytać na głównej stronie nowotarskiej Izby Celnej, w okienku serwisu informacyjnego, w miejscu zarezerwowanym dla najświeższych doniesień. Wydźwięk sformułowania wskazywał, że prawdopodobnie zostało ono użyte jako reakcja na interwencję wojsk amerykańskich w Iraku.

Rzecznik nowotarskich celników nakazał dyżurnemu informatykowi wyłączenie serwera Izby Celnej. W środę ok. godz. 19 strona internetowa: "www.nowytarg.uc.gov.pl" zniknęła z ekranów komputerów.

"Prawdopodobnie mamy do czynienia z wirusem albo włamaniem komputerowym. To oficjalna strona polskiego urzędu, w dodatku bardzo często odwiedzana przez internautów. Z tych powodów może ona być bardzo atrakcyjna dla hakerów komputerowych" - powiedział rzecznik nowotarskiej Izby Celnej, Marcin Kowalski.

"Przed miesiącem mieliśmy podobne kłopoty, które zakończyły się koniecznością ponownego skonfigurowania serwera, bo w inny sposób nie udało się usunąć przyczyny problemu" - dodał Kowalski.

Do włamania lub zainfekowania strony wirusem doszło pod nieobecność głównego administratora systemu komputerowego nowotarskich celników, który w tym czasie przebywał na szkoleniu w Warszawie.(an)

d2wkco9

Podziel się opinią

Share
d2wkco9
d2wkco9
Więcej tematów