Trwa ładowanie...
d1lzgd7
d1lzgd7
Gazeta KrakowskaZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
budowa

Gubałówka się rozjeżdża

Na postępujące prace na zboczu Gubałówki, w
rejonie zakopiańskiego osiedla Bilinówka, ze zgrozą patrzą
okoliczni mieszkańcy, którzy obawiają się najgorszego - alarmuje
"Gazeta Krakowska".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1lzgd7

To jedna wielka bomba zegarowa mówi pan Stanisław, jeden z sąsiadów. Mówi się, że korupcji na Podhalu nie ma. A to co się dzieje u nas? Proszę zobaczyć! Kto zezwolił budować na czynnym terenie osuwiskowym? Tam już ziemia zaczyna pękać. Żyję tu kilkadziesiąt lat i pamiętam sytuacje, kiedy to zbocze po ulewnych deszczach zjeżdżało w stronę budynków. A teraz jeszcze prace budowlane zakłóciły chwiejną równowagę na tym terenie.

Mieszkańcy obawiają się, że pewnego dnia masy ziemi ruszą i zmiotą z powierzchni ich domy. Na Podhalu zdarzały się już osuwiska, które niszczyły budynki.

Mieszkańcy Bilinówki interweniują gdzie się da, ale każdy urzędnik rozkłada ręce i twierdzi, że to nie jego sprawa. Inwestor posiada zezwolenie na budowę - podkreśla Jan Kęsek, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego przy starostwie tatrzańskim.

d1lzgd7

Pracownicy PINB nie chcą wypowiadać się na temat samego faktu wydania pozwolenia na budowę na terenie osuwiskowym. Ktoś jednak zapewne popełnił błąd, godząc się na jakąkolwiek inwestycję na tak niestabilnym terenie. Co gorsza jednak, sami urzędnicy nie widzą za bardzo ratunku dla całego zbocza.(PAP)

Podziel się opinią

Share

d1lzgd7

d1lzgd7
d1lzgd7
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów