Trwa ładowanie...
d9xxmkz

GIF wycofuje z aptek partię leku na trądzik i stwardnienie rozsiane

Główny Inspektor Farmaceutyczny zdecydował o wycofaniu z rynku partii dwóch preparatów: Klindacitu T na leczenie trądziku i Betaferonu na stwardnienie rozsiane. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
GIF wycofuje z aptek partię leku na trądzik i stwardnienie rozsiane
(WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d9xxmkz

Z aptek na terenie całego kraju zostanie wycofana partia preparatu Klindacin T w postaci żelu, 10 mlg/g, seria o numerze 3041114 i dacie ważności: 11. 2016 r. oraz partia Betaferonu w postaci proszku i rozpuszczalnika do sporządzania roztworu do wstrzykiwań, 250 mcg/ml, serie o numerze 42146A i 42147A i dacie ważności 30.04.2016 r.

GIF podaje w uzasadnieniu decyzji, że w przypadku partii Klindacinu T powodem wycofania z obrotu jest "przekroczenie dopuszczalnego poziomu największego pojedynczego zanieczyszczenia oznaczanego metodą HPLC", natomiast w przypadku drugiego z preparatów - Betaferonu jest to "działanie zapobiegawcze, w związku z wystąpieniem pojedynczego przekroczenia limitów monitoringu środowiska produkcyjnego podczas napełniania fiolek z produktem".

Obu decyzjom nadano rygor natychmiastowej wykonalności. Podmiotem odpowiedzialnym w przypadku Klindacinu T są Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne "Polfa" S.A., w przypadku Betaferonu - Bayer Pharma AG.

Klindacin T stosuje się w leczeniu m.in. trądziku pospolitego.

Betaferon jest wykorzystywany w leczeniu ustępująco-nawracającej oraz wtórnie postępującej postaci stwardnienia rozsianego.

d9xxmkz

Podziel się opinią

Share
d9xxmkz
d9xxmkz
Więcej tematów