Trwa ładowanie...

Gala Piękna na Podhalu


Na jeden dzień Nowy Targ stał się stolicą mody na Podhalu. Kamery telewizyjne, błyskające flesze, dwudziestometrowy wybieg, ponad 200 osób na widowni i prawie 50 osób występujących na scenie - tak wyglądała piątkowa IV Podhalańska Gala Piękna, Mody i Urody.

Share
Gala Piękna na Podhalu
Źródło: Gazeta Krakowska, Fot: Piotr Malinowski
d18pysh

Tym razem modele i pokazy mody męskiej były główną atrakcją Gali. Ale reszta programu artystycznego imprezy odbywającej się w sali balowej restauracji Steskal była równie imponująca. Przygotowując tę galę postawiliśmy na różnorodność. Modele i modelki, kolekcje awangardowe, ale również bardzo eleganckie, bielizna, futerka, pokazy taneczne. Nie zabrakło też elementów regionalizmu -opowiada organizator imprezy, Piotr Malinowski z Podhalańskiej Agencji Reklamowo-Artystycznej PARA w Nowym Targu. Faktycznie już sam początek gali był promocją naszego regionu. Na dobry wieczór pojawiło się 12 modelek i 2 modeli w kolekcji inspirowanej góralszczyzną niezwykle utytułowanego projektanta i krawca Andrzeja Siekierki z Suchego, do pokazu którego na żywo przygrywał Siwy Dym. Chwilę później na wybiegu już królowali panowie prezentujący odzież na jesienne i wiosenne wieczory. Po nich dla odmiany pojawiła się kolekcja "Zwierzak", czyli damskie futerka i to ekologiczne, które zaprojektowała nowotarżanka Aneta Knap. Bardzo
podobała się także "Krawateria" stanowiąca propozycje inspirowane krawatem zarówno dla pań, jak i panów, a stworzone przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz z Zakopanego. Grono projektanów uzupełniła Hanna Szmyd z Gliwic z ciekawym i zarazem awangardowym "Ukrytym blaskiem". Na wybiegu pojawili się także modele w najmodniejszych garniturach, a modelki w pięknych kreacjach na każdą okazję i w niezwykle gorącej, ekskluzywnej włoskiej bieliźnie.

Gwiazdą wieczoru była bez wątpienia jedna z 10 najpiękniejszych Polek tego roku, nowotarżanka Julia Iwaszko, finalistka Miss Polonia 2006. W gronie modelek wystąpiło też sporo dziewcząt z naszego regionu a wśród nich m. in. Karolina Mikowska z Ludźmierza, Justyna Pietrzak z Jordanowa oraz nowotarżanki - Jolanta Majchrzak, Marta Galik i Agnieszka Jachymiak. Byli też modele z Podhala: Marcin Kowalczyk z Raby Wyżnej, Maksymilian Sobula z Pyzówki i Jakub Suski z Szaflar. Zgromadzona publiczność zobaczyła też w trzech odsłonach pokazy tańców latyno-amerykańskich i standardowych w wykonaniu mistrzów Kingi Kosteckiej i Łukasza Kosteckiego z Krakowa, którzy niedawno wrócili z tournee po Cyprze. Nastepną galę planujemy na marzec przyszłego roku i to piąte już spotkanie z modą w naszym regionie połączone zostanie z finałem wyborów Miss Podhala 2007. A nabór do konkursu rozpoczynamu już za trzy tygodnie- mówi Monika Poręba-Strycharz z Agencji PARA. Sponsorami gali byli: sklep Klasyka Abis w Nowym Targu, Escada Eva
Butik z Zakopanego, sklep z bielizną AB w Zakopanem, Avon, Digital Studio, Salon kosmetyczno-fryzjerski Afrodyta i firma Steskal z Nowego Targu.

(del)

d18pysh

Podziel się opinią

Share
d18pysh
d18pysh
Więcej tematów