Elf w kolejach śląskich

Nowoczesny pociąg typu Elf

1 z 5Niebieski Elf w kolejach śląskich - zdjęcia

Obraz
© PAP

Na słynnym peronie nr 5 w Katowicach nastąpiło przekazanie pierwszego nowoczesnego pociągu typu Elf, wyprodukowanego przez firmę PESA Bydgoszcz, samorządowi województwa śląskiego. Pociąg - podobnie jak 8 innych, zamówionych przez samorząd - będzie jeździł w barwach Kolei Śląskich.

(ked)

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia?

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

2 z 5Niebieski Elf w kolejach śląskich

Obraz
© PAP

Pociągi typu Elf wyposażone są w klimatyzację i monitoring, a sterowane są komputerowo. Będą to najnowsze maszyny na torach województwa śląskiego.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia?

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

3 z 5Niebieski Elf w kolejach śląskich

Obraz
© PAP

W kwietniu nastąpi odebranie kolejnych czterech pojazdów zamówionych w bydgoskich zakładach PESA.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia?

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

4 z 5Niebieski Elf w kolejach śląskich

Obraz
© PAP

Pociągi będą kursować na trasie Częstochowa - Katowice - Gliwice.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia?

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

5 z 5Niebieski Elf w kolejach śląskich

Obraz
© PAP

Pod szyldem Kolei Śląskich zaczną jeździć od 1 czerwca, gdy nastąpią korekty w rozkładach jazdy.

(ked)

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia?

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wybrane dla Ciebie