Trwa ładowanie...

Ekspert skrytykował ustawy. Ziobro - eksperta

- Nie widzę powodu, by komentować słowa byłego wiceministra rządu PO - tak minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro skomentował wypowiedź prof. Michała Królikowskiego, dotyczące zawetowanych przez prezydenta ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa.

Ekspert skrytykował ustawy. Ziobro - ekspertaŹródło: PAP
d2kjkki

Gdy 24 lipca prezydent Andrzej Duda poinformował, że nie podpisze ustawy o Sądzie Najwyższym i noweli ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa, zapowiedział również przygotowanie w ciągu dwóch miesięcy własnych projektów ustaw o SN i KRS. We wtorek prezydencki rzecznik Krzysztof Łapiński potwierdził, że termin ten jest aktualny. W przyf=gotowaniu tych ustaw doradza prezydentowi właśnie prof. Michał Królikowski, b. wiceminister sprawiedliwości. W środowym wydaniu "Kropki nad i" w TVN24, Królikowski nazwał zawetowane ustawy "destrukcyjnymi".

Na te właśnie słowa odpowiedział Ziobro. - Słów wiceministra Platformy Obywatelskiej, który miał okazję ze swoim rządem dokonywać dogłębnej reformy w ramach konstytucji Sądu Najwyższego nie widzę powodu komentować - odpowiedział Ziobro.

Minister dodał. że swoje stanowisko do "reformy jaką przygotowuje pan prezydent" przedstawi, ale chce zaczekać na te propozycje. - Nie chcę prowadzić dyskusji na temat jakichś przecieków medialnych, które tu i ówdzie się pokazują. To jest zbyt poważna sprawa, więc nie oczekujcie państwo ode mnie, bym gdybał i w tej chwili rozważał, jakie mogą być zmiany w projekcie prezydenckim i czy ja, w jakimś zakresie, mógłbym je poprzeć - powiedział minister.

d2kjkki

Z medialnych informacji wynika, że prezydent chce wzmocnić swoją pozycję i przejąć część kompetencji, które w zawetowanych projektach PiS były przypisane ministrowi sprawiedliwości.

Zobacz także: Weta prezydenta Andrzeja Dudy ws. ustaw o SN i KRS

d2kjkki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kjkki
Więcej tematów