Trwa ładowanie...
d3ex5la

Ekspert skrytykował ustawy. Ziobro - eksperta

- Nie widzę powodu, by komentować słowa byłego wiceministra rządu PO - tak minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro skomentował wypowiedź prof. Michała Królikowskiego, dotyczące zawetowanych przez prezydenta ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jak mówił Zbigniew Ziobro, prof. Królikowski miał okazję "ze swoim rządem dokonywać dogłębnej reformy" Sądu Najwyższego
Jak mówił Zbigniew Ziobro, prof. Królikowski miał okazję "ze swoim rządem dokonywać dogłębnej reformy" Sądu Najwyższego (PAP)
d3ex5la

Gdy 24 lipca prezydent Andrzej Duda poinformował, że nie podpisze ustawy o Sądzie Najwyższym i noweli ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa, zapowiedział również przygotowanie w ciągu dwóch miesięcy własnych projektów ustaw o SN i KRS. We wtorek prezydencki rzecznik Krzysztof Łapiński potwierdził, że termin ten jest aktualny. W przyf=gotowaniu tych ustaw doradza prezydentowi właśnie prof. Michał Królikowski, b. wiceminister sprawiedliwości. W środowym wydaniu "Kropki nad i" w TVN24, Królikowski nazwał zawetowane ustawy "destrukcyjnymi".

Na te właśnie słowa odpowiedział Ziobro. - Słów wiceministra Platformy Obywatelskiej, który miał okazję ze swoim rządem dokonywać dogłębnej reformy w ramach konstytucji Sądu Najwyższego nie widzę powodu komentować - odpowiedział Ziobro.

Minister dodał. że swoje stanowisko do "reformy jaką przygotowuje pan prezydent" przedstawi, ale chce zaczekać na te propozycje. - Nie chcę prowadzić dyskusji na temat jakichś przecieków medialnych, które tu i ówdzie się pokazują. To jest zbyt poważna sprawa, więc nie oczekujcie państwo ode mnie, bym gdybał i w tej chwili rozważał, jakie mogą być zmiany w projekcie prezydenckim i czy ja, w jakimś zakresie, mógłbym je poprzeć - powiedział minister.

d3ex5la

Z medialnych informacji wynika, że prezydent chce wzmocnić swoją pozycję i przejąć część kompetencji, które w zawetowanych projektach PiS były przypisane ministrowi sprawiedliwości.

Zobacz także: Weta prezydenta Andrzeja Dudy ws. ustaw o SN i KRS

d3ex5la

Podziel się opinią

Share
d3ex5la
d3ex5la
Więcej tematów