Trwa ładowanie...
d2o6em1
d2o6em1

Dwuletni Palestyńczyk zamachowcem-samobójcą

(PAP/EPA) Gazety izraelskie zamieściły w piątek zdjęcie, przedstawiające palestyńskie dziecko w stroju zamachowca-samobójcy. Chłopiec na zdjęciu nie ma nawet dwóch lat. W Izraelu zawrzało.
Share
d2o6em1

Zgodę na publikację zdjęcia wydała armia. Żołnierze izraelscy twierdzą, że natrafili na nie we wtorek, przeglądając album w jednym z domów w Hebronie na Zachodnim Brzegu Jordanu w poszukiwaniu aktualnej fotografii jednego z palestyńskich ekstremistów.

Przedstawiciele władz palestyńskich oświadczyli, że jest to kolejna sztuczka propagandowa Izraela, mająca usprawiedliwić ofensywę na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy. Rodzina uwiecznionego na zdjęciu malca, opasanego materiałami wybuchowymi, przyznaje natomiast, że fotografia jest prawdziwa, ale że wykonano ją dla żartu, podczas rodzinnego przyjęcia.

Dawid Baker, przedstawiciel biura premiera Ariela Szarona, oświadczył, że fotografia dowodzi, iż Palestyńczycy od małego wpajają dzieciom nienawiść do Żydów i Izraelczyków.

Gazeta Maariw opatrzyła zdjęcie wielkim tytułem "Terror w pieluszkach". Dziennik Jeruzalem Post zdecydował się na tytuł "Urodzony, żeby zabijać". (iza)

d2o6em1

Podziel się opinią

Share
d2o6em1
d2o6em1
Więcej tematów