Trwa ładowanie...

Doskonałe informacje dla narciarzy

Obfite opady śniegu w środkowych Alpach, na obszarze między wschodnią Szwajcarią a zachodnią Austrią, spowodowały kilka wypadków samochodowych i poważnie utrudniły ruch drogowy i kolejowy. W niektórych miejscach pokrywa śnieżna ma metr grubości.

Doskonałe informacje dla narciarzyŹródło: AP, fot: Martin Meissner
d4fkyxn
d4fkyxn

Padający od trzech dni śnieg zmusił władze Szwajcarii do wydania ostrzeżenia przed lawinami w Alpach Szwajcarskich oraz w paśmie Jury, na granicy Francji i Szwajcarii. Podobne ostrzeżenie wydano również w bawarskiej części Alp.

W austriackim Tyrolu wiele dróg zostało zablokowanych, w niektórych regionach śnieg uniemożliwił dojazd do ośrodków narciarskich. Częściowo zamknięto ważne połączenie kolejowe wschód-zachód. Również w Austrii doszło do wypadku, gdy samochód wpadł w poślizg i uderzył w pojazd stojący na poboczu, poważnie raniąc mężczyznę z Czech - poinformowały władze.

Niemieckie służby meteorologiczne przewidują, że do 9 stycznia wieczorem pokrywa śniegu urośnie o pół metra. Ponadto w górach mogą wystąpić burze i porywiste wiatry.

Z kolei szwajcarscy synoptycy prognozują, że do 9 stycznia śnieg przestanie padać i do końca tygodnia będą panować doskonałe warunki do jazdy na nartach.

d4fkyxn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fkyxn
Więcej tematów