Trwa ładowanie...
d32myzp

Do wyborów samorządowych PPS z SLD?

Konsolidacja partii i wspólny start w wyborach samorządowych z SLD - to główne zadania na najbliższe miesiące wyznaczone na odbywającym się w sobotę w Warszawie nadzwyczajnym zjeździe Polskiej Partii Socjalistycznej.
Share
d32myzp

Lewica powinna pójść razem. Prowadzimy rozmowy z SLD, UP i PSL. W naszej partii jest wiele osób mądrych, sprawnych organizacyjnie i powszechnie szanowanych - mówił na konferencji prasowej przewodniczący Rady Naczelnej PPS, Zbigniew Puchajda.

Przewodniczący podkreśla jednak, że w ramach współpracy z SLD, PPS ma zachować swoją tożsamość i tradycje. Naczelnym zadaniem PPS jest ochrona praw socjalnych i społecznych ludzi. Proponujemy np. bezpłatne wyżywienie w szkołach i bezpłatne podręczniki - podkreśla Puchajda.

W uchwale zjazdu wymieniono też najważniejsze założenia programowe PPS. Są to: silne państwo, społeczna gospodarka rynkowa, powszechna bezpłatna edukacja, rozwój spółdzielczości i wspieranie integracji z Unią Europejską.

d32myzp

Mimo niejednokrotnej utraty poczucia realizmu politycznego i nadmiernie optymistycznej oceny własnych możliwości, nadal istnieją warunki do kontynuowania przez Polską Partię Socjalistyczną aktywnej działalności politycznej - napisano w uchwale.

Na warszawski zjazd PPS przyjechało 150 delegatów. Według władz partii, liczy ona około 6 tys. członków. Na zjeździe pojawił się też niedawny lider PPS Piotr Ikonowicz, który na początku października złożył rezygnację z funkcji. (an)

d32myzp

Podziel się opinią

Share
d32myzp
d32myzp
Więcej tematów