Trwa ładowanie...

Chiny mają nową broń - laserowy system przeciw dronom

Chiny stworzyły laserowy system obrony przeciwko niewielkim i latającym na niskich wysokościach samolotom bezzałogowym. Według państwowej agencji prasowej Xinhua, nowa broń Państwa Środka "odegra kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa podczas dużych imprez" w miastach.
Share
Nowy system laserowy ma być wykorzystywany w miastach
Nowy system laserowy ma być wykorzystywany w miastachŹródło: AFP, Fot: Wang Zhao
d4g9n8h

Czytaj również: Działo elektromagnetyczne już za dwa lata. Pentagon po raz pierwszy pokazał jego niszczycielską moc.

Laserowy system ma być skuteczny przeciwko dronom, które lecą maksymalnie na wysokości 500 metrów i z prędkością 50 m/s. Broń przeszła już pomyślnie testy i ma być docelowo instalowana na pojazdach. Według danych Chińskiej Akademii Fizyki Inżynieryjnej, przedstawianej jako jeden z twórców systemu, urządzenie może strącać bezzałogowce znajdujące się w promieniu dwóch kilometrów, a wystarczy na to pięć sekund od momentu namierzenia celu.

Chińska agencja cytuje menadżera China Jiuyuan Hi-Tech Equipment Corp., firmy współpracującej z akademią, zdaniem którego małe drony - relatywnie tanie i łatwo dostępne - mogłyby zostać wykorzystane przez terrorystów.

d4g9n8h

Według Xinhua, chińscy naukowcy nie spoczywają na laurach i pracują nad stworzeniem podobnego systemu laserowego, ale o znacznie większej sile i zasięgu.

Źródło: Xinhua.

Zobacz również wideo: Chińska gospodarka słabnie.

d4g9n8h

Podziel się opinią

Share
d4g9n8h
d4g9n8h
Więcej tematów