Trwa ładowanie...

Chavez chce zerwać stosunki z Watykanem

Zirytowany krytyką ze strony katolickich biskupów, prezydent Wenezueli Hugo Chavez polecił szefowi dyplomacji zrewidowanie dyplomatycznych stosunków z Watykanem. Oświadczył także, że "papież wcale nie jest przedstawicielem Chrystusa na Ziemi".

Chavez chce zerwać stosunki z WatykanemŹródło: AFP
d3gk63e
d3gk63e

To reakcja Chaveza na falę krytyki pod adresem lewicowych władz ze strony arcybiskupa Caracas, kardynała Jorge Urosa Savino, i innych wenezuelskich biskupów. Według prezydenta, kościelni dostojnicy razem z opozycją atakują "jego socjalistyczną rewolucję" i jej zdobycze.

Hugo Chavez polecił swojemu ministrowi spraw zagranicznych zrewidować dyplomatyczne kontakty ze Stolicą Apostolską. - Papież wcale nie jest ambasadorem Chrystusa na Ziemi. Jezus nie potrzebuje takiego ambasadora - przekonywał Chavez.

Stosunki między władzami Wenezueli, głównie Chavezem, a Kościołem rzymsko-katolickim w tym kraju, zaostrzyły się na początku lipca, kiedy to prezydent nazwał arcybiskupa Caracas "troglodytą". W odpowiedzi na ten atak katolicki hierarcha oświadczył, że Chavez i jego rząd prowadzą kraj w stronę socjalizmu marksistowskiego, który może przynieść jedynie dyktaturę i łamanie praw człowieka.

d3gk63e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gk63e
Więcej tematów