Trwa ładowanie...

Były wiceprezes PiS wstąpił do PO

Paweł Zalewski jest już nie tylko członkiem klubu Platformy Obywatelskiej, ale i samej partii. - Podpisałem deklarację członkowską - przyznał w rozmowie z serwisem internetowym tvp.info.
Share
Były wiceprezes PiS wstąpił do PO
Źródło: AFP
djdai40

Zalewski wrócił tym samym do partyjnego życia po prawie dwuletniej przerwie. Jeszcze w 2007 roku był członkiem PiS. Po wyborach parlamentarnych wraz z dwoma innymi wiceprezesami partii (Ludwikiem Dornem i Kazimierzem Ujazdowskim) krytykował sytuację w partii. Został zawieszony, a potem wystąpił z PiS.

W wyborach do PE Zalewski kandyduje z listy PO. 22 maja wstąpił do klubu Platformy. Nie było to jednak jednoznaczne z członkostwem w partii. Są posłowie, którzy należą do klubów parlamentarnych, ale są bezpartyjni. Jednak Zalewski podpisał partyjną deklarację.

- W czasie kryzysu musimy działać wspólnie - tłumaczy swoją decyzję. Przyznaje też, że chce mieć wpływ na to, co dzieje się w partii. - Jako poseł bezpartyjny działający w klubie PO mógłbym tylko wykonywać to, co zdecyduje partia. A teraz będę też mógł mieć wpływ na dyskusję wewnątrz ugrupowania - mówi tvp.info Zalewski.

djdai40

Podziel się opinią

Share
djdai40
djdai40
Więcej tematów