Trwa ładowanie...
dzqa1sq

Były szef KNF opuścił areszt

Po niemal dwóch miesiącach pobytu w areszcie śledczym w sobotę rano Marek Chrzanowski wyszedł na wolność. Zdecydował tak sąd, bo uznał, że nie ma już zagrożenia matactwa i nie przedłużył tymczasowego aresztowania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Katowicki sąd nie przychylił się do wniosku prokuratury o przedłlużenie tymczasowego aresztu dla byłego szefa KNF
Katowicki sąd nie przychylił się do wniosku prokuratury o przedłlużenie tymczasowego aresztu dla byłego szefa KNF (East News, Fot: Łukasz Kalinowski)
dzqa1sq

Chrzanowski został zwolniony ok. godz. 6:15, czyli kwadrans przed terminem, w którym mijał zasądzony pod koniec listopada okres tymczasowego aresztowania. W piątek sąd nie uwzględnił zażalenia prokuratury ws. nieprzedłużenia tego środka zapobiegawczego. Śledczy chcieli przedłużenia aresztowania o kolejny miesiąc.

Były szef Komisji Nadzoru Finansowego wyjechał z bramy aresztu w Katowicach samochodem na fotelu pasażera. Chrzanowski nie zatrzymał się, aby porozmawiać z zebranymi na miejscu dziennikarzami.

Byłemu szefowi KNF postawiono zarzut przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego w celu osiągnięcia korzyści osobistej przez inną osobę. Grozi za to od roku do 10 lat więzienia.

dzqa1sq

Podstawą zatrzymania była ekspertyza nośników dostarczonych przez Leszka Czarneckiego, której dokonało ABW. Przypomnijmy, że 14 listopada funkcjonariusze CBA weszli do siedziby KNF.

Źródło: TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dzqa1sq

Zobacz także: Morawiecki po forum w Davos dla WP: Polska jest postrzegana jako oaza spokoju gospodarczego

dzqa1sq

Podziel się opinią

Share
dzqa1sq
dzqa1sq
Więcej tematów