Trwa ładowanie...

Brytyjski polityk rzucił się na pomoc rannemu policjantowi

Polityk i były żołnierz Tobias Ellwood próbował uratować życie funkcjonariuszowi zaatakowanemu nożem przed wejściem do parlamentu w Londynie. Poseł Partii Konserwatywnej i były wiceminister MSZ udzielił pierwszej pomocy rannemu zanim przyjechała karetka pogotowia - informuje The Independent.

Share
Brytyjski polityk rzucił się na pomoc rannemu policjantowi
Źródło: PAP/EPA, Fot: Andy Rain
d35rr9w

Policjant został pchnięty nożem przez napastnika i nieprzytomny upadł na ziemię. Wtedy wśród pojawiających się wokół ludzi na pomoc rannemu rzucił się polityk i były żołnierz Tobias Ellwood, który w 2002 roku stracił brata w zamachu terrorystycznym na Bali.

d35rr9w

Polityk próbował przywrócić funkcjonariuszowi pracę serca przez sztuczne oddychanie. Niestety ranny zmarł.Policja ujawniła dane zamordowanego policjanta. To 48-letni Keith Palmer. Funkcjonariusz był częścią ochrony parlamentu i służb dyplomatycznych. W momencie ataku terrorysty nie był uzbrojony.

Dwóch pozostałych policjantów, którzy zostali zaatakowani przebywa w szpitalu. W środowym ataku koło parlamentu zginęło co najmniej 5 osób - w tym domniemany napastnik. Co najmniej 20 osób zostało rannych.

d35rr9w

Podziel się opinią

Share
d35rr9w
d35rr9w
Więcej tematów