Trwa ładowanie...
d1y8bxa
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
szkoła

Bp Pieronek: religia to normalny przedmiot

Religia to normalny przedmiot i powinien
mieć taki sam status jak inne - mówi "Gazecie Wyborczej" bp
Tadeusz Pieronek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bp Pieronek: religia to normalny przedmiot
(PAP, Fot: Jacek Bednarczyk)
d1y8bxa

Oczywiście uczniowie uczą się religii dobrowolnie. Ale jeśli już się uczą, to szkoła powinna traktować to serio - mówi bp Pieronek.

Dotąd tak nie było? - dopytuje dziennik. Nie można było tego wszystkiego załatwić na początku, gdy religia wróciła do szkół. Były opory. Wydaje mi się jednak, że wreszcie należy dojść do normalności - wyjaśnia bp Pieronek.

Wyjaśnia, że nauczyciele religii oceniać powinni głównie wiedzę ucznia, nie pobożność. Podkreśla, że ocena z religii "to nie świadectwo moralności czy pobożności". Od tego Kościół ma konfesjonał- dodaje rozmówca "Gazety Wyborczej". (PAP)

d1y8bxa

Podziel się opinią

Share

d1y8bxa

d1y8bxa
Więcej tematów