Trwa ładowanie...
d4lq9r4

Auschwitz? To park rozrywki

Jedna szósta brytyjskich dzieci uważa, że Auschwitz to park rozrywki. Takie są wyniki sondażu, przeprowadzonego wśród dzieci w wieku od 9 do 11 lat - podaje brytyjski dziennik "The Times".

Share
d4lq9r4

Wyniki sondażu pokazują, że dzieci i młodzież w Wielkiej Brytanii coraz rzadziej wiedzą, czym były hitlerowskie obozy zagłady i Holocaust. Winę za to ponosi zarówno szkoła, jak i rodzice, którzy nie rozmawiają z dziećmi na tak ważne tematy i nie uświadamiają im do czego może prowadzić antysemityzm i rasizm.

Brytyjskie władze postanowiły wypowiedzieć walkę coraz mniejszej świadomości młodych ludzi dotyczącej nie tak dawnej tragicznej historii. W tym celu rząd przeznaczy dodatkowe fundusze na organizację wycieczek uczniów szkół średnich do dawnych hitlerowskich obozów zagłady, aby na własne oczy zobaczyli, czym było okrucieństwo zbrodni ludobójstwa. Statystycznie biorąc, co roku taką podróż będzie mogło odbyć dwóch uczniów z każdej szkoły średniej. Po powrocie uczniowie ci opowiedzą rówieśnikom, co widzieli.

"The Times" podkreśla, że Auschwitz jest symbolem zbrodni Holocaustu. Ponieważ dystans czasowy dzielący nas od tych tragicznych czasów jest coraz większy, umierają ostatni zbrodniarze i ofiary, trzeba zrobić wszystko, by zachować dawne hitlerowskie obozy zagłady w dobrym stanie. Budynki muszą być zachowane, bo gdy one upadną, będzie to pierwszy krok do odsunięcia w niepamięć dramatu milionów ludzi. Jeśli w najbliższym czasie nie zostanie rozpoczęta kompleksowa konserwacja wszystkich budynków i eksponatów, wkrótce nie będzie czego oglądać. A Wielka Brytania powinna w tym pomóc.

d4lq9r4

Podziel się opinią

Share
d4lq9r4
d4lq9r4
Więcej tematów