Trwa ładowanie...
d2i3fr0

Argentyna: pomyślny kurs peso

Pierwszy dzień wolnego kursu peso - poniedziałek - był pomyślny dla argentyńskiej waluty. Mimo obaw, nie straciła ona swojej dotychczasowej wartości. Chociaż rynki walutowe tuż po ich otwarciu zareagowały nerwowo i cena dolara skoczyła do 2,5 peso, to jednak po niedługim czasie dolar kosztował już niewiele ponad 2 peso.
Share
d2i3fr0

Mimo to przez cały dzień przed bankami i punktami wymiany walut stały gigantyczne kolejki. Argentyńczycy starali się wymienić swoje oszczędności, gromadzone dotąd w peso, na dolary.

Według niektórych prognoz, cena amerykańskiej waluty może w ciągu kilku miesięcy wzrosnąć do nawet 5 peso. Rząd w Buenos Aires liczy na to, iż uzyska teraz pomoc Międzynarodowego Funduszu Walutowego, który zalecał Argentynie całkowite uwolnienie narodowej waluty.

Jednak coraz częściej słychać głosy zwątpienia w taką właśnie reakcję MFW. Minister gospodarki Argentyny udał się do Waszyngtonu na rozmowy z przedstawicielami Funduszu oraz Banku Światowego. Rzecznik argentyńskiego rządu oświadczył jednak, że rozmowy te są tylko początkiem negocjacji i nie należy spodziewać się, że ktokolwiek powróci do Buenos Aires z walizką pieniędzy. (jask)

d2i3fr0

Podziel się opinią

Share
d2i3fr0
d2i3fr0
Więcej tematów