Trwa ładowanie...
d1bospi

Andrzej Duda ma problem. Może zablokować Piotrowicza

Kandydatury do Trybunału Konstytucyjnego wywołały poruszenie nawet w Pałacu Prezydenckim. Andrzej Duda ma ponoć zastanawiać się nad ich podpisaniem. Szczególnym problemem ma być nazwisko Stanisława Piotrowicza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stanisław Piotrowicz jest kandydatem PiS na sędziego TK
Stanisław Piotrowicz jest kandydatem PiS na sędziego TK (East News)
d1bospi

Jak już informował wcześniej reporter Wirtualnej Polski, nominacje do Trybunału Konstytucyjnego wywołały konsternację w Pałacu Prezydenckim. Współpracownicy prezydenta w najbliższym czasie mają sprawdzać jakie prawne kroki może podjąć Andrzej Duda.

- Na razie wszystko wskazuje na to, że pod tymi nominacjami podpisu prezydenta nie będzie. To byłoby fatalne wejście w kampanię, bezlitośnie później wykorzystane przez konkurentów - twierdzi w "Super Expressie" jeden ze współpracowników Andrzeja Dudy. Środowisko prezydenta ma jednak nadzieję, że nie będzie miał takiego dylematu, ponieważ decyzje będą zmienione.

Jak czytamy w dzienniku, kandydatura Piotrowicza może zaszkodzić rządzącym. - Stanisław Piotrowicz jest kontrowersyjnym politykiem, żołnierzem jednej armii. (...) Sądzę, że PiS straci na tej kandydaturze. Przecież Piotrowicz nie dostał się do Sejmu ze względu na swoją kontrowersyjną sylwetkę - komentuje politolog prof. Kazimierz Kik.

d1bospi

Gazeta wylicza, że PiS pozwoli zarobić Piotrowiczowi przez dziewięć lat kadencji na stanowisku sędziego TK ponad 2 miliony złotych.

Stanisław Piotrowicz. Dlaczego kandydat PiS budzi kontrowersje?

Stanisław Piotrowicz od 1978 roku należał do PZPR, a w stanie wojennym jako prokurator oskarżał opozycjonistów. Podpisał się pod aktem oskarżenia Antoniego Pikula, działacza podkarpackiej Solidarności. Dziś Pikul twierdzi, że Piotrowicz nie powinien być kandydatem na sędziego Trybunału Konstytucyjnego.

Krytycy PiS wskazywali, że promowanie Stanisława Piotrowicza stoi w sprzeczności z polityką partii rządzącej, która starała się dystansować od PRL i wykluczać z życia publicznego byłych funkcjonariuszy systemu komunistycznego.

d1bospi

Zobacz: Leszek Miller: jeśli Tusk nie wystartuje, zwycięstwo Dudy w I turze jest możliwe

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1bospi

Podziel się opinią

Share

d1bospi

d1bospi
Więcej tematów