Alkohol na stacjach benzynowych? Wiemy, co myślą czytelnicy WP

Alkohol na stacjach benzynowych? Wiemy, co myślą Polacy
Alkohol na stacjach benzynowych? Wiemy, co myślą Polacy
Źródło zdjęć: © East News | Leszek Szyma�ski

23.04.2024 13:28, aktual.: 23.04.2024 13:39

W rządzie pojawił się pomysł, aby zakazać sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych. Jako pierwsza poinformowała o tym kilka dni temu Izabela Leszczyna. Temat od razu wywołał szeroką debatę wśród polityków, dlatego zapytaliśmy czytelników WP, co uważają na ten temat.

Minister Zdrowia Izabela Leszczyna kilka dni temu przekazała, że rząd rozważa wprowadzenie zakazu sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych. Propozycje w tej sprawie mają być w fazie analiz. Zdaniem szefowej resortu zdrowia, wprowadzenie wspomnianego ograniczenia ma zmniejszyć spożycie alkoholu wśród Polaków.

Leszczyna podkreśliła, że wprowadzenie zakazu sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych będzie wymagało zgody wszystkich członków koalicji rządzącej.

- Uważam, że alkohol w ogóle nie powinien być sprzedawany na stacji benzynowej. Będę przekonywała do tego kolegów i koleżanki z rządu. Skutki leczenia osób, które nadużywają alkoholu, obciążają wszystkich podatników - powiedziała polityczka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Opinie mocno podzielone

Rozgorzała debata na ten temat skłoniła nas do zapytania naszych czytelników, co uważają o wspomnianym zakazie. Użytkownicy, którzy zalogowali się za pomocą 1login WP, mogli wyrazić swoją opinię w sondzie na stronie głównej WP.

"Czy popierasz zakaz sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych?" - brzmiało zadane przez nas pytanie. Głosy rozłożyły się niemal po równo. 54 procent respondentów odpowiedziało twierdząco, natomiast 46 procent badanych stwierdziło, że nie popiera tego pomysłu.

Warto zauważyć, że obecnie zakaz lub ograniczenie sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych obowiązuje już w niektórych krajach, takich jak Belgia, Holandia, Islandia czy kraje skandynawskie.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (122)
Zobacz także