Trwa ładowanie...
dpkrzoa

Abp Życiński zachęca do głosowania

List zachęcający do głosowania w drugiej turze wyborów samorządowych skierował do wiernych metropolita lubelski abp Józef Życiński. List jest odczytywany podczas niedzielnych nabożeństw w lubelskich parafiach.
Share
dpkrzoa

"Wielu z nas jest zniechęconych trudną sytuacją społeczną" - zauważa metropolita lubelski. "Następstwem zniechęcenia jest ucieczka od troski, która wyraża naszą miłość do małej Ojczyzny. Jeśli jednak poddamy się nastrojom zniechęcenia, wówczas zasady życia społecznego będą określać nam te środowiska, dla których brak zasad i taktyczne sojusze są ważniejsze niż uczciwość, zaś od programu działania bardziej istotny jest wyborczy sukces za wszelką cenę" - pisze w liście metropolita.

Abp Życiński uważa, że nie wolno dopuścić, by tego typu sytuacje były uważane za normalne. Dlatego właśnie zachęca wszystkich wiernych do głosowania w drugim etapie wyborów samorządowych. Zauważa także, że "znacznie łatwiej jest wręczyć Ojcu Świętemu honorowe obywatelstwo Lublina, niż systematycznie troszczyć się o to, by papieskie nauczanie było respektowane w życiu i kulturze miasta".

"Podejmijmy wspólny wysiłek zrodzony z zatroskania o tę obecność. Niech jego wyrazem będzie nasz udział w wyborach. Zachęćmy do niego także naszych bliskich. Uczyńmy wszystko, co możliwe, aby Lublin jawił się w skali całego kraju jako ośrodek kultury chrześcijańskiej, w którym głos prawego sumienia jest ważniejszy od ambicji politycznych" - nawołuje metropolita lubelski. (jask)

dpkrzoa

Podziel się opinią

Share
dpkrzoa
dpkrzoa
Więcej tematów