Trwa ładowanie...
d7v4x9y
IAR

83 procent Rosjan boi się wojny

Rosjanie nie mają dostępu do rzetelnej informacji i boją się wojny. Do takich wniosków doszli eksperci Centrum Analitycznego Jurija Lewady. Aż 83 procent Rosjan obawia się wybuchu konfliktu zbrojnego z Ukrainą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
83 procent Rosjan boi się wojny
(PAP/EPA, Fot: Yuri Kochetkov)
d7v4x9y

Badania przeprowadzono przed wczorajszym referendum na Krymie, ale wynik z nich że 79 procent uczestników sondażu popiera przyłączenie półwyspu do Rosji.

Z badań Centrum Lewady wynika, że lęk wśród Rosjan wywołują: eskalacja napięcia, wykorzystanie rosyjskich wojsk na Krymie i ekspansjonistyczne oświadczenia władz. Przy tym socjologowie twierdzą, że niespotykane do tej pory w poradzieckiej historii Rosji nasilenie propagandy przyniosło efekt, ponieważ ludzie boją się ale akceptują politykę Władimira Putina.

Analitycy zwracają uwagę, że w Rosji zostały zablokowane wszystkie alternatywne, do rządowych źródła informacji. W opinii ekspertów Centrum Lewady - ludzie rzeczywiście uwierzyli, że na Ukrainie jest bardzo źle, że powinni się bać, a zarazem stanąć w obronie rosyjskojęzycznej ludności Ukrainy. Socjologowie twierdzą, że choć ogólne notowania Władimira Putina podniosły się do 72 procent, to gotowość głosowania na niego podtrzymało tylko 32 procent ankietowanych.

d7v4x9y

Podziel się opinią

Share
d7v4x9y
d7v4x9y
Więcej tematów