Trwa ładowanie...

13-latkowie będą mogli głosować? Zaskakujący pomysł radnego z Krakowa

Łukasz Wantuch chce zmian w głosowaniu do rad dzielnic. Możliwość startu otrzymają obywatele Ukrainy, a także 16-latkowie. Głosować będą mogły osoby, które ukończyły 13 lat, a dodatkowo każdy swoją decyzję będzie mógł przekazać przez internet.

Share
13-latkowie będą mogli głosować? Zaskakujący pomysł radnego z KrakowaŹródło: Agencja Gazeta, fot: Michal Lepecki
d2jz7jv

Pomysł Łukasza Wantucha o zgłoszeniu poprawek do statutów dzielnic w Krakowie wywołał sporo kontrowersji - informuje portal lovekrakow.pl. - To daleko idące zmiany. Jestem bardzo zaskoczona taką beztroską, zwłaszcza że tyle było konsultacji w tej sprawie - mówi Małgorzata Bochenek z Rady Budżetu Obywatelskiego.

Radny chce, aby na kartach wyborczych nie było zaznaczone z jakiej partii pochodzi kandydat. Uważa też, że należy ułatwić możliwość odwołania przewodniczącego dzielnicy. W przypadku gdyby do tego nie doszło, możliwość podjęcie kolejnej próby byłaby dostępna dopiero po roku. Głosowanie było też dostępne przez internet.

Zobacz także: Uwielbiamy Czechów, a nienawidzimy … zobacz najnowszy ranking!

Najwięcej emocji wzbudziła jednak zmiana limitów wiekowych. Czynne prawo wyborcze obowiązywałoby od 13 roku życia, natomiast bierne od 16. Startować do rad dzielnic mogliby nie tylko obywatele UE. Wantuch chce umożliwić to także Ukraińcom, bo jak zaznacza ze względu na ich ilość powinni uczestniczyć w życiu miasta.

Źródło: lovekrakow.pl

d2jz7jv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jz7jv
d2jz7jv
Więcej tematów